škola,práce a tak

9. února 2009 v 20:39 | Lordx
Rozhodoval jsem se celkem krátce,důvodů bylo spousty, až jednoho dne se mé rozhodnutí změnilo z myšlenky na čin.Ukončit své studium na VOŠ Trivis.Nebylo to ani moc těžké, ono to tam stálo za vyliž kapsu, ale to tu nebudu rozepisovat.Kdo mě zná, ten ví.Z mého rozhodnutí vyplývá hledání práce a s tím spojené volno a telefonování,mailování a pohovorování s personalisty firem.


Minulou středu jsem měl pohovor v jedné nejmenvané firmě,nic jsem se nedozvěděl a abych se to dozvěděl, mel jsem přijít v pátek téhož týdne na tzv.: zkušební den.Proč ne,plat slibovali dobrý i když za cenu dlouhé pracovní doby, od 7:30 do 17:30 a to tak, že každý den.
V půl deváté pátého dne v týdnu, jsem se hlásil u slečny asistentky.Přišlo pár lidí,chlapi a všichni v obleku.Já nebyl a to mě trochu znervůzňovalo. Na druhou stranu jsem byl jako obvykle celý v černém, takže to nebyla zas taková hrůza. Něco kolem deváté hodiny přišel přímo Pan Majitel firmy a že prý z nás rozdělí do skupin a ke každé přiřadí jednoho ze svých zaměstnanců. Vyšli jsme z kanceláří ven a rovnou do auta a hurá někam (nebylo nám řečeno kam). Jeli jsme kolem Proseku ven z prahy,kolem Kralup nad Vltavou, až do zapadákova mezi poli a lesy. Ano, je to přesně takový zapadákov, jako zní ono jméno...Veltrusy. Až do poslední chvíle jsme s takovým postarším pánem mysleli, že jedeme například na nějaké oddělené pracoviště ale ouha. Měli jsme něco nabízet po domech. Moc se mi to už v téhle fázi nezamlouvalo.Uvidíme při "akci".Po té, co jsme se ztratili a znova našli cestu do Veltrus, zaparkovali +- někde ve středu velkovesnice, jsme se vydali na obcházení domů. Byla to přesně taková ta práce, co jsem už jednou dělal. Nabízíte věci po domech a bytech.Bylo mi o firmě řečeno, že je něco jako alternativní operátor. To zrovna! Normálně a bez cenzury jsme přebírali zákazníky jiných operátorů k T-Mobilu!Že jim není hanba! Na náměstí jsem uviděl autobusou zastávku s cedulí "směr Praha" a už bylo rozhodnuto. Po dalších asi 5 domech jsem se obrátil na toho staršího pána, co si byl také vyzkoušet tuto práci a zeptal se ho, jak to vidí. Zatím že prý neví, ale moc se mu to nelíbí. Má odpověď byla, že támhle na náměstí je autobus s cedulí "směr Praha".
Po 10 minutách se mě zeptal, jak to vidím s tím autobusem, viděl jsem to stejně jasně, jako že mám čas na zkoušení si nové práce, právě vypršel. Odvětil, že už volal domů, ať mu zjistí na internetu, v kolik to odsud jede :-) Rozhodli jsme se zaměstnanci říci sbohem a vydali se na obchůzku maloměstěm k autobusové zastávce.Jelo to až za hodinu a půl. Pan Čech, tak se ten pán jmenoval, se rozhodl jít hodit stopa, nabral směr k hlavní silnici co byla za městem, bohužel to byl špatný směr. Zapnul jsem si GPS a zjistil,že ta silnice na Prahu vůbec nevede. Tak jsme se obrátili a vydali se hledat hospodu,kavárnu či nějaké takové zařízení. Našli jsme a pohodlně se usadili s čajem v mém případě a turkem v případě pana Čecha. Klábosili jsme a tak volná chvíle utekla celkem přijemně a rychle.
Cesta autobusem byla proložena sprostými slovy na adresu firmy, že ná nic neřekla a rovnou nás vezla do takového prde*ákova 30km za Prahu, i když to dle popisu nevypadá, bral to s nadhledem a smíchem. Zdatně jsem mu přikyvoval a myslel si to samé.Šmejdi.Rozloučil jsme se na přestupní zastávce metra Florenc, pan Čech měl auto až ve vysočanech u oné firmy.
Naštván a nemocen jsem se vzátil domů, kde na mě čekala má Milá :-{}
Toť můj příběh.
Zítra jdu na pohovor do MobilPohotovosti tak mi držte palce ;-) (Já vím, že sem stejně nikdo nechodí, takže si je můžu držet tak maximálně sám :-P )
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Elisabeth Elisabeth | 10. února 2009 v 21:39 | Reagovat

Já ti je držela :-*

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama